קוסטה ריקה מהווה יעד תיירותי מבוקש וזה לא פלא. יש בה שילוב של נופים וולקניים, יערות עד הגדלים פרא ובהם שפע של בעלי חיים כמו: ארמדילים, עצלנים, בעלי כנף ססגוניים, טפירים ועוד. דרך הטבע של קוסטה ריקה הוא מסלול מעולה ובחירה של טיולי משפחות לקוסטה ריקה המהווה את החוליה הירוקה בחיבור בין אמריקה הצפונים לדרומית. יש בה יערות גשם, אטרקציות של פעילות קנופי וראפטינג, ביקור במפל לה פורטונה, הפארק הלאומי, רכיבה על סוסים וגשרים תלוים. אם ניתן היה לומר דבר אחד על קוסטה ריקה הרי זה היה משהו כמו "מדינה מהפנטת". יש במדינה הזו אלפי זנים של צמחים ובעלי חיים, חופים ססגוניים, תופעות טבע ואטרקציות לאוהבי הטבע. יערות העניים במונטה ורדה, הגן הלאומי מנואל אנטוניו ועוד.

מפלי לה פאז

אין טיולי משפחות לקוסטה ריקה שמוותרים על ביקור במפלי לה פאז. הם ממוקמים במרחק נסיעה קצרה מהר הגעש פואז. יש בהם גנים עוצרי נשימה שמהווים מצפור ענק ליונקי דבש, פרפרים וצמחים נדירים. יש במקום כמה מסלולי הליכה וגם מפלים גדולים. הגנים הם יערות עם צמחיה, פרחים צבעוניים וגן עדן נפלא. החוויה האמתית היא לטבול בתוך הירוק הזה, עם הצבעוניות שמסביב בקצב שרק קוסטה ריקה יכולה לייצר, מול הרי געש, יערות גשם ומחזות מעולם אחר.

ארנל – הר געש מרתק

אזור ארנל (Arenal) בקוסטה ריקה הוא חלק ממסלול קבוע של טיולי משפחות לקוסטה ריקה. זהו הר געש בגובה של 1,633 מ' שיש לו צורה של קונוס והוא מושך אליו מדי שנה רבבות מטיילים. במשך הרבה מאוד שנים הוא היה פעיל וגרם להרבה מאוד חורבן, אבל הוא גם אתר טבע מפעים. רק לפני ארבע שנים הוא חדל להיות פעיל, אבל המטיילים הרבים שמגיעים לאזור בכל זאת מקווים, שתהיה לו איזו התפרצות קטנה. החרוט של ההר מתנשא לגובה רב, ובאזור יש גם יער גשם, מעיינות חמים המציעים טבילה באדים חמים. בלילה אפשר להשקיף על הר הגעש, לעיתים יש מי שרואה בו אור זוהר…