הידע שלכם בשפה נמדד לפי הזרימה שלכם בדיבור, בקריאה ואפילו בכתיבה. ככל שאוצר המילים שלכם גדול יותר, אתם יכולים לבטא את הרעיונות והמחשבות שלכם בצורה שוטפת יותר, וכך בעצם ניתן לזהות כי אתם יודעים את השפה. החשיבות של אוצר מילים ללימודי אנגלית גבוהה במיוחד, והיא תכתיב עד כמה אתם מרגישים בנוח בסיטואציות הדורשות מכם ידע בשפה.

בין אם בטיול לחו"ל, ללימודים או לעסקים, עושרו והתאמתו של אוצר המילים שלכם לסיטואציה יכתיב את רמת הנוחות שלכם בסיטואציה, ואת היכולת שלכם להיות כפי שהייתם רוצים להיות. בלי לגמגם, בלי לתור אחר המילה הנכונה, פשוט לומר, ולהמשיך הלאה.

מתי אוצר מילים ללימודי אנגלית באמת קובע?

מעבר לתחושת הנוחות החיונית כשאנו מרגישים בנוח לשוחח בשפה שאנו מבינים, הרי שיש מקרים ורגעים בחיים בהם אוצר מילים ללימודי אנגלית הוא חיוני ואף קריטי – 

  • פסיכומטרי – אותו קורס חובה שיכריע לא מעט לגבי העתיד שלכם, הלימודים שלכם ואז הקריירה שלכם.
  • טיול לחו"ל – בין אם מדובר בטיול ארוך אחרי הצבא או בחופשה של שבוע ביוון, כשאתם יודעים אנגלית אתם מקבלים הרבה יותר מהמסע שלכם.
  • ראיונות עבודה – עברתם פסיכומטרי? למדתם? הוצאתם את הציונים שלכם? מה עם ראיון העבודה בחברה הגדולה? שפת העסקים, שפת ההייטק, כל העולם העסקי מדבר אנגלית, ועם אוצר מילים ללימודי אנגלית אתם מיישרים קו עם העולם שלכם.

איך לשפר את אוצר המילים?

אוצר מילים ללימודי אנגלית משפרים עם הזמן, ועם טכניקות ומודעות לנושא. אפשר לקרוא את המאמר הזה בחוסר תשומת לב, או בריכוז גבוה. כשאתם בריכוז גבוה, בכוונה תחילה, כמות המידע שתקבלו והתובנות שיתקבלו במערכת יהיו גבוהים יותר, ובהרבה.

כדי לשפר וללמוד אוצר מילים באנגלית, כמו גם בכל שפה אחרת, מוטב לשלב מגוון רחב של כלים בכדי לוודא שהידע פוגש את המוח שלכם בכל מיני דרכים. שמיעה, קריאה, ותמונה וויזואלית מייצרים יחדיו עם כתיבה ושימוש מיידי הקשרים רבים במוח, והמילה או הביטוי שאתם מנסים ללמוד מקבל תמונה חדה בראש שלכם, כך שזמן הלימוד שהשקעתם באמת משתלם.