אין הרבה שלבים בחיים שיכולים להיות מרגשים ומלחיצים בו-זמנית כמו שלב ההיריון, וזה נכון במיוחד אם מדובר על היריון ראשון. לכן ברור מדוע גם אתם מתרגשים ורוצים לעשות כל מה שתוכלו כדי להבטיח שהחוויה כולה תסתיים בדיוק כמו שאתם רוצים וחולמים: כאשר אתם חובקים תינוק קטן, מתוק, יפה ובריא. לשם כך בדיוק נועדו כל אותן בדיקות ההיריון, ואחת מהן היא כמובן בדיקת מי שפיר. הרבה דובר על הבדיקה הזאת ובמהלך השנים היא השתנתה, התפתחה והפכה להיות הרבה פחות מאיימת ממה שהיא הייתה בעבר. בשורה התחתונה חשובה להבין: בדיקות של מי שפיר יכולות לתת לנו אינדיקציה כמה שיותר טובה על בריאות העובר ולשלול אפשרות לתסמונת דאון. 

איפה עושים בדיקת מי שפיר? 

מה שמטריד הרבה מאוד נשים בהיריון שרוצות וצריכות לעשות בדיקת מי שפיר, זה כמובן איפה כדאי לעשות את הבדיקה. בניגוד להרבה מאוד בדיקות אחרות שעושים במהלך ההיריון, כאן מדובר על בדיקה פולשנית ולכן טבעי שהחשש יהיה גדול. זו הסיבה שבגללה, כאשר חושבים על בדיקות של מי שפיר, צריך לבחור אך ורק ברופא מנוסה ביותר. יש אומנם אפשרות לעשות בדיקות כאלה גם דרך קופות החולים השונות, אך לא תמיד במקרה כזה הרופאים יהיו מספיק מנוסים ומקצועיים. לעומת זאת, אם תפנו אל רופא פרטי שזו המומחיות שלו, אין ספק שהבדיקה תתבצע על הצד הטוב ביותר ובלי סיכונים מיותרים. 

האם זה עולה הרבה? 

קשה לחשוב על בדיקות מי שפיר ועל בדיקות אחרות שצריך לעשות במהלך ההיריון ולא לחשוב גם על המחיר. זה ברור שאם אתם פונים אל רופא פרטי, תשלמו לו יותר לעומת הבדיקות שמגיעות לכם במסגרת היותכם לקוחות של קופת חולים כזו או אחרת. יחד עם זאת, כדאי לדעת שהרבה רופאים פרטיים כן עובדים בסידורים שונים עם קופות החולים וזה מוזיל לא פעם את העלות. בנוסף, כיוון שכאשר מדברים על בדיקת מי שפיר מדברים על בדיקה כל כך מהותית, כמובן שרצוי להשקיע ואפילו לשלם קצת יותר אם זה מה שיוביל אתכם אל הרופא הטוב ביותר בארץ.