כל אישה שמתמודדת עם היריון אומנם שמחה מהעניין ומצפה לטוב, אך כולנו גם יודעות לומר שלא תמיד זה פשוט. יש הרבה מאוד אי וודאות בכל התקופה הזאת ויש גם אינספור בדיקות שצריך לעשות. לכן ברור מדוע גם את, כמו נשים רבות אחרות, תוהה לגבי הנושא הזה ומנסה לבחור איזה בדיקות באמת חשובות ועל מה את יכולה לוותר. אחת מהבדיקות הכי משמעותיות שתוכלי לעשות בתקופת ההיריון שלך היא בדיקת DNA שתתבצע לעובר, בדיקה אשר תשפוך אור על העובר שנמצא ברחמך. בדיקת DNA עוברי הפכה להיות מאוד נפוצה בימינו כי האמינות שלה גבוהה ולכן לא כדאי שתוותרי על אופציה שכזו.

איפה עושים היום בדיקת DNA עוברי?

כמובן שגם את בדיקת הDNA לעובר את יכולה לעשות היום בלא מעט מקומות ולכן עולה לא רק השאלה האם כדאי לעשות בדיקה כזאת, אלא גם איפה כדאי לבצע אותה. ההמלצה שלנו היא לבדוק בשבע עיניים את המקום שאליו את פונה כדי לבצע בדיקת DNA עוברי, כי מה פתאום שתתפשרי על מקום שהוא פחות מהטוב ביותר? עלייך לברר:

  • ממתי קיים המכון הרפואי שאליו את פונה?
  • מי יעשה לך את הבדיקה בפועל?
  • האם מדובר על מכון רפואי עם המלצות?

ככל שיהיה לך מידע רב יותר לגבי הקליניקה עצמה והמכון הרפואי כך יהיה לך פשוט יותר לבחור את המקום שבו תעברי את הבדיקה החשובה הזאת.

האם המחיר צריך להיות שיקול בהחלטה שלך?

בדיקות של DNA לעובר, ובמיוחד אם עושים אותן במקומות פרטיים כאלה ואחרים לא עולות מעט. עם זאת, כמו הרבה בדיקות אחרות שאת עושה במהלך ההיריון, גם על בדיקת DNA עוברי בדרך כלל ניתן יהיה לקבל אי אילו החזרים מקופות החולים. לכן אנחנו כן מציעים לך להתייחס למחיר ולראות כמה זה עולה, אך בסופו של דבר מומלץ יהיה לבחור בהתאם למקצועיות. אין שום סיבה שבגללה את צריכה לקחת סיכונים מיותרים במהלך ההיריון ולגבי מה שיקרה אחריו ולכן חשוב לבחור מכון מתקדם ומוכר, אפילו אם המחירים בו קצת יותר גבוהים.