היום משפחות רבות מגיעות למצב של שינוי מהותי במצב הכלכלי במשפחה, בין אם מדובר בשינוי לטובה, ובין אם מדובר בשינוי לרעה. חשוב להבין כי כל שינוי כזה, לטובה או לרעה, יכול להשפיע מאוד על התא המשפחתי, ובמיוחד על הילדים. לכן, לקראת שינוי כזה חשוב מאוד, לדברי המומחים של RTC Finance, לקבל ייעוץ אישי והדרכה הורית אשר תאפשר לכם להכין את הילדים שלכם לקראת השינוי ולשמור על התא המשפחתי שלכם למרות השינוי המהותי הזה, שינוי שיכולות להיות בו השלכות רבות.

הדרכה הורית לקראת שינוי לטובה במצב הכלכלי

שינוי לטובה במצב הכלכלי הוא כמובן מבורך ומשמח מאוד, אך ללא הדרכה נכונה הוא עלול להשפיע על הילדים, ולא תמיד לטובה. ילדים רבים אשר חיו תחת מגבלות תקציב ולפתע יכולים להוציא יותר, מתקשים לשים גבולות, ובמיוחד בגיל ההתבגרות הם מסגלים לעצמם נטיות פזרניות בכדי לפצות על ימי העבר בהם היו מוגבלים, נטיות אשר יכולות להשפיע על כל העתיד שלהם ובמיוחד על החיים שלהם בתור אנשים בוגרים.

לכן חשוב מאוד לקבל הדרכה הורית אשר תאפשר להורים להסביר לילדים על התנהלות נכונה במצב החדש, ותאפשר להם לדעת כיצד לשים גבולות, למרות שאין צורך בכך, גבולות מהותיים לחינוך של הילדים ולהתנהגויות שהם יסגלו לעצמם בהמשך.

הדרכה הורית לקראת שינוי לרעה במצב הכלכלי

פיטורין של אחד מההורים, חובות פתאומיים או כל דבר דומה יכולים להשפיע לרעה מאוד על התא המשפחתי. משפחות רבות התפרקו לאחר שינוי כזה, והפער בין ההורים לילדים יכול להעמיק מאוד במצב כזה ללא הדרכה נכונה.

לכן במצב של שינוי כזה חשוב מאוד, לדברי המומחים של RTC Finance, לפנות לקבלת ייעוץ שיאפשר לכם לשמור על התא המשפחתי למרות המצב החריג, ללמד את הילדים להתנהל נכון יותר ולאפשר להם לחיות נכון מבלי שההשפעות של הירידה ברמת החיים ישפיעו יותר מידי על החיים האישיים שלהם ועל המצב החברתי שלהם.

במיוחד אם יש לכם ילדים בוגרים שכבר מבינים מה קורה מסביבם, ההדרכה הזו הינה חשובה מאוד.