לכל אחד מאיתנו יכולים להיות שלל אתגרים במהלך החיים, אך האמת היא, שאחד מהאתגרים הכי גדולים זה להיות הורים. מדובר על עניין טבעי לחלוטין וגם לא צריך רישיון כדי להפוך להיות הורים, אך בפועל, זה לא כל כך פשוט. לכן טבעי שגם אתם תשאלו את עצמכם: איך אפשר למלא את התפקיד הזה בצורה טובה יותר? האם יש מישהו שיוכל לעזור לנו ולכוון אותנו? כדאי שתדעו שאם אתם מתלבטים לגבי השאלות האלה, אתם לא לבד. זה קורה להורים רבים. האמת היא, שהדרכה שמיועדת להורים זה בדיוק מה שצריך, כי זה לא במקרה שהדרכת הורים זוכה בשנים האחרונות להצלחה של ממש. 

כיצד הדרכת הורים יכולה לסייע? 

חשוב להבין: הדרכת הורים זה לא קסם. ממש כפי שקורה בטיפולים פסיכולוגיים שונים, גם כאן אנחנו רואים שהדרכת הורים זה עניין של תהליך. משמעות הדברים היא שהעבודה לאורך הזמן תהיה שלכם. עם זאת, הליווי המקצועי שתקבלו בהחלט יוכל לסייע לכם לראות את הדברים אחרת. פעמים רבות כל מה שאנחנו צריכים זה כלים כדי שנדע איך להגיב, איך להתייחס לדברים ואיך להגיע לתוצאות אחרות. לכן, אם גם אתם נתקלים בלא מעט קשיים מול הילדים שלכם, בהחלט כדאי לפנות אל אנשי המקצוע הנכונים. הם יוכלו לסייע לכם להתמודד בצורה נכונה יותר שתוביל לתגובות אחרות של הילדים, מה שישפיע על היחסים שלכם עם הילדים לטובה. 

בחירת אנשי המקצוע שאליהם תפנו – שווה להשקיע בכך מחשבה 

כשמדברים על הדרכת הורים צריך לשים לב היטב אל מי אתם פונים. לא חסרים אנשי מקצוע טובים ולכן עולה השאלה: מי יוכל לעזור לכם כמו שצריך? והאם הדרכת הורים זה משהו שכדאי לעשות אצל אנשי מקצוע מוכרים או שגם מומחים שאיש לא שמע את שמם יוכלו לסייע? חשוב מאוד לבדוק מה מציעים לכם, כמה זמן נמשך התהליך ומה יכול לקרות בסופו. בנוסף, כמובן שרצוי יהיה לבדוק גם כמה עולה כל פגישה או התהליך כולו. כך תוכלו להיות בטוחים שבסופו של דבר תקבלו את הכלים הדרושים שלכם ותשפרו את דרככם מול הילדים.