בעבר כל הנושא של הפרעות שונות בתחום הקשב והריכוז לא היה מוכר ומדובר כפי שהוא היום. הפרעת קשב וריכוז הייתה משהו שמתביישים בו ושעושים הכול כדי לא להכיר בקיום שלו אך היום הדברים שונים. מצד אחד ניתן לומר שיש הרבה יותר אנשים שסובלים מבעיות כאלה ומצד שני ניתן לומר שהמועדות לנושא הזה עלתה. מה שבטוח זה שהאופן שבו אנחנו מתייחסים לבעיות כאלה השתנה שכן בימינו ילדים שסובלים מקשיים שונים בתחום הזה יקבלו את מלוא התמיכה והעזרה. לכן, אם גם לכם יש ילדים שסובלים מבעיות כאלה, הדבר הכי חשוב שתוכלו לעשות הוא לא להתעלם מהמצב. זה נכון שיש מקרים שבהם המוח ימצא דרכים משלו להתמודד עם העניין אך בסופו של דבר, אם אפשר להקל על הילד ולעזור לו בצורה מקצועית, אז למה לא?

אבחון לזיהוי הפרעת קשב וריכוז

אחד מהדברים הכי חשובים בהפרעות של קשב וריכוז זה לזהות את הבעיה ולאבחן אותה. לכן, אם גם אתם רוצים שהבן שלכם יקבל את הטוב ביותר שקיים בתחום הזה, כדאי שתיקחו אותו עוד היום לאבחון. אחרי אבחון של  הפרעת קשב  וריכוז ניתן יהיה למקד את הבעיה ולהבין:

  • האם הקושי הוא בכתיבה, בקריאה, בדיבור או בכל הפעולות יחדיו
  • האם הקושי קשור ליכולת להתרכז, להבין או להגיב
  • עד כמה הבעיה חמורה

רק אחרי שיהיו בידינו כל הנתונים הללו נוכל לבחור כיצד ממשיכים, איך מתמודדים ואיזה סוג של עזרה הילד צריך.

כך בוחרים מכון מקצועי לתחום

אם תעשו חיפוש בגוגל תגלו מהר מאוד יש אינספור מכונים שעוסקים בהפרעות שונות של קשב וריכוז אצל ילדים ומבוגרים. עם זאת, לא בכל המקומות האלה האבחון ייעשה על ידי אנשי מקצוע מספיק מנוסים וטובים. בנוסף לכך, כדי לטפל בנושא כמו הפרעת קשב  וריכוז צריך להתמיד וצריך שתהיה כימיה בין הילד המטופל ובין איש המקצוע שמטפל בו. לכן חשוב שתכירו בעצמכם את המטפלים, תתרשמו מהם וכך תוכלו לבחור את המכון שאליו תשלחו את הילד.