אין ספק כי אחת מהבעיות המוכרות ביותר אצל תינוקות הינה הופעה של גזים. טיפול בגזים אצל תינוקות הינו חשוב מאוד שכן גזים יכולים לגרום לתינוק לכאבי בטן, אי נוחות, בכי בלתי פוסק, הפרעות באכילה ועוד. לכן היום הורים רבים מחפשים דרכים לצורך טיפול בגזים אצל תינוקות, וניתן למצוא מגוון רחב של פתרונות המוצעים לנושא זה, החל מ"תרופות סבתא" מסורתיות וביתיות ועד תכשירים רפואיים וסירופים שונים.

אז איך תוכלו לבחור את הטיפול הנכון עבור התינוק שלכם? קראו את המאמר הבא ותמצאו מידע חשוב שיסייע לכם.

התחילו בדרכים טבעיות

לפני הכל, אל תתחילו מיד בתכשירים רפואיים וסירופים שונים. נסו קודם כל את הדרכים הטבעיות, ואחת מהן, שבאמת יכולה לעזור, הינה שמיכת עיטוף. שמיכת עיטוף הינה שמיכה המאפשרת לעטוף את התינוק בצורה טוב יותר, ומאפשרת לו לישון ברוגע ובאופן המדמה את המנוחה שלו ברחם. בעזרת שמיכת העיטוף ניתן לסייע משמעותית בהקלה על כאבי גזים ולכן היום הורים רבים כבר מההתחלה רוכשים שמיכה כזו אשר איתה יוכלו לבצע את העיטוף של התינוק בצורה המיטבית, וכמובן, באופן בטוח.

מעבר לזה, ישנם טיפולים טבעיים שונים וחיצוניים אשר יכולים לסייע, כמו תרגילי התעמלות שונים ברגליים, לחיצות בנקודות נכונות על הבטן ועוד, וכדאי לפנות לאחות בטיפת חלב או רופאת הילדים למידע בנושא.

סירופים ותרופות

מעבר אל סירופים ותרופות לצורך טיפול בגזים אצל תינוקות כדאי לבצע רק כאשר מדובר במצב בו הסבל של התינוק הוא באמת קשה, ולא מצאתם שום פתרון אחר. כמובן, לפני שמשתמשים בפתרון הזה חשוב לפנות אל רופאת הילדים בכדי לקבל המלצות נכונות לטיפול, בדיקה מדוקדקת של התינוק ואבחנה נכונה.

היא גם תוכל להמליץ לכם על התרופה המתאימה לגילו של התינוק, במידה ונדרש שימוש בתרופה כזו, כך שתוכלו להשתמש בה ללא כל חשש ועל פי המינון הנכון עבור התינוק שלכם.

והכי חשוב – סבלנות. שום טיפול לא יעביר את הגזים באופן מיידי, ועליכם להיות סבלנים ולנסות לתמוך בתינוק ולהקל עליו כמה שיותר.