הרגלי שינה בריאים הם לא סתם ביטוי, הם ביטוי נכון ומדויק.ילד זקוק למספיק שעות שינה במהלך היום, הוא זקוק להיכנס לשינה בשעה מסוימת כדי ששנתו תהיה טובה ורגועה ועוד. ריכזתי עבורכם מספר טיפים שיכולים לסייע בהרדמת ילדכם.

הרגלים נכונים לשינת תינוקות

שעת שינה – הקפדה על זמני שינה של תינוק ופעוט מאוד חשובים. ילד שנכנס לישון בזמן ולא בעייפות יתר, נרדם בקלות יותרוישן טוב יותר. חשוב להבין שעם השקיעה מתחילה הפרשת הורמון השינה ויחד עם זאת בחלק הראשון של הלילה גם הורמון הגדילה מופרש וחשוב מאוד להתפתחות התינוק.

רוגע של ההורה –  ילד מרגיש את ההורה שלו. כך שגם אם יש מריבה בין בני הזוג, אחד ההורים הגיע עצבני מעבודה או סתם עובר עליו יום לא טוב. הילד מרגיש הכל ומושפע מכך. במיוחד ילד שמחובר להוריו, לרוב לוקח את תחושות הוריו איתו למיטה וכך גם שנתו מושפעת ולא רגועה. השתדלו להשאיר את הכעסים והרגשות הלא טובים בצד כאשר ילדכם חוזרים הביתה, נכון שזה לא פשוט, אבל זה כל כך חשוב.

טקס שינה – כלי שיגרתי, אשר חוזר על עצמו כל ערב ועוזר לילד לעבור מהיום אל הלילה. מקלחת, סיפור או שיר, בקבוק או הנקה וכניסה לשינה. הילד כבר יודע שברגע שהוא נכנס למקלחת, מתחילה התארגנות לשינה. בעזרת טקס השינה, הילד נכנס לשינה רגוע יותר ושלו, מתוך הבנה וידיעה שהגיעה זמן השינה.

רעש לבן – רעשי רקע מאוד מרגיעים ומסייעים לתינוקות להירדם. למשל, רעש של טלוויזיה, מוזיקת מובייל או כל רעש רקע מרגיע ומונוטוני. לא כל ילד מתחבר ומצליח להירדם עם "רעש לבן" אך רוב הילדים מצליחים. חשוב להבין, שכאשר התינוק היה ברחם, הוא היה רגיל לשמוע רעשי רקע ולהירדם לצלילם.

עיטוף – אם הילד הגיע למצבשל עייפות יתר וקיים קושי להרדים אותו, העיטוף יכול לפתור את הבעיה. עטפו את ילדכם כמו חבילה בשמיכה נעימה, אין צורך להדק את השמיכה על הגוףוערסלו אותו. הרדימו על הידיים עד להירדמות מלאה והניחו יחד עם העיטוף במיטה. אם אתם חוששים שהילד הסתבך בשמיכה במהלך הלילה שחררו מעט את העיטוף. המטרה שהילד ירגיש את הגבולות והחום של השמיכה גם לאחר שניתקתם אותו מכם והנחתם במיטה.

הקשיבו לצרכיו עשיתם הכלוהתינוק עדיין בוכה וקשה להרדימו. בדקו את החיתול, אולי הוא רעב, אולי הוא לא מרגיש טוב ועוד. זכרו שכאשר הילד בוכה, זאת שפה וכנראה משהו מפריע לו.

כל ילד הוא עולם ומלואו ולכל ילד צרכים משלו והרגלי הירדמות משלו. עלינו להיות גמישים, לזרום עם הילד ולהרדים בדרך שנכונה לילד במסגרת סגנון ההורות שלכם.

שירי אוסטרובסקי יועצת שינה לתינוקות, כתובת מייל: Shiri@Shiri-Sleep.co.il מספר טלפון: 050-7919871

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *