כל לידה היא אירוע מרגש מאוד, והצטרפותה של נפש חדשה למשפחה – בין אם היא הייתה מורכבת מ-2 מבוגרים בלבד או שכבר היו ילדים – היא תמיד חוויה ייחודית.

אבל במקביל גידול ילדים, ובפרט בשנים הראשונות שלהם, הוא גם תהליך תובעני להפליא. עיקר הקושי, ולא צריך להיות הורים כדי לדעת זאת, הוא בלילות. לתינוקות, במקרים רבים, לוחות זמנים משלהם, ואילו ההורים משוועים לשנת לילה רציפה.

מה עושים? פתרון יעיל במיוחד הוא ייעוץ שינה לתינוקות (מן הסתם הייעוץ הוא להורים המותשים, אולם מאחר שמדובר בכלים שבעזרתם ההורים מקנים לתינוק/ת את מיומנות ההירדמות מבלי להיות תלוי בגורם חיצוני, הרי שבסופו של דבר ייעוץ השינה הוא אכן לתינוקות.

אילו מסרים צריכים ההורים להעביר לתינוקות?

הבסיס של תהליך ייעוץ שינה לתינוקות הוא לימוד 3 מסרים בסיסיים שחשוב מאוד שההורים ידעו להעביר לתינוק (מן הסתם דרך מעשים ולא באמצעות מילים).

מסר אחד הוא "אל תדאג, אנחנו פה". זהו מסר חשוב במיוחד, שכן הוא זה שמקנה לתינוק את הביטחון הנחוץ לו באופן כללי ובפרט כשההורים לא נמצאים בסמוך אליו פיזית.

המסר השני הוא "עכשיו צריך לישון". מסר זה מועבר בשעות הערב ולקראת הלילה, כשמגיע הזמן של התינוק לישון.

המסר השלישי, ובעצם המפתח להצלחת תהליך ייעוץ השינה להורים לתינוקות, הוא "אנחנו סומכים עליך". מסר זה מקנה לתינוק את התחושה שהוא יכול – יכול באופן כללי, ולא רק לישון – ומהווה מרכיב קריטי בהתפתחות רגשית מיטבית.

כיצד מתבצע בפועל ייעוץ שינה לתינוקות?

ייעוץ שינה לתינוקות מתחיל במפגש בין ההורים לבין אשת מקצוע מיומנת שצברה ניסיון בהדרכת הורים בתחום הרגיש של שינה אצל פעוטות ותינוקות.

לאחר מכן במהלך שבוע ממלאים ההורים טופס מיוחד שמאפשר מעקב אחרי מילוי ההנחיות מצד ההורים וההתקדמות של התינוק. כמו כן מוענק להורים ליווי אישי וצמוד מרחוק שמספק מענה לכל שאלה והתלבטות.

בתום שבוע של הקניית מיומנות ההירדמות ללא עזרה חיצונית התינוק יוכל לישון לילה שלם ברציפות – וגם ההורים יזכו במתנה יקרת ערך זו. כמו כן במסגרת תהליך ייעוץ השינה לתינוקות נרכשת על ידי ההורים גם המיומנות להגיב באופן מושכל לכל בכי של התינוק – עוד בונוס חשוב.

 

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *