בעידן של היום, שכותרתו הראשית היא "טכנולוגיה", יש דעות מנוגדות באשר לקרבת הילדים לטכנולוגיה מגיל צעיר. רוב ההורים, סבורים כי הילד שלהם מבלה הרבה יותר מידי זמן בהתעסקות עם הטלפון הסלולרי, עם הטאבלט או המחשב ויש בזה מן האמת. אבל, בעוד ששריפת שעות ארוכות על משחקים ממוחשבים יכולה להגביל את התפתחותו של הילד, דווקא היכרות מעמיקה עם הבסיס הטכנולוגי, עשויה לפתוח בפני הילד שלכם עולם שלם של יצירה, דמיון ואפילו חשיבה ומבט קדימה אל עתידו המקצועי. אז בואו נדבר על כמה יתרונות מרכזיים בהיכרות של הילד עם הטכנולוגיה.

מדובר באמנות לכל דבר

כן. טכנולוגיה זה אומנות. הן מבחינה מילולית – טכנולוגיה = תורת האומנות, והן מבחינה מעשית, כאשר מי שיש בידיו יכולות וידע טכנולוגי יכול ליצור עולמות שלמים ומופלאים, כדוגמת משחקי מחשב, עולמות וירטואליים, אפקטים מיוחדים, הדמיות באינספור תחומים (כמו: רפואה, הנדסה, ארכיטקטורה ועוד), אפליקציות, אתרי אינטרנט ועוד. כך למשל, במסגרת סאמר סקול טכנולוגי או קייטנה טכנולוגית, הילד לומד להיחשף ליצירות הטכנולוגיה המוגבלות רק בידי הדמיון, מה שכל כך מתאים להיכרות בגיל צעיר, שבו הדמיון נמצא בשיא פריחתו.

העולם משתנה ואתו גם ילדיכם

דור ההורים של היום, זוכר בוודאי איך היינו יורדים לשחק למטה עם הילדים בשכונה, עד לשעה שבה אימנו הייתה קוראת לנו מהחלון לעלות הביתה כי כבר חושך בחוץ ומאוחר ועל כן, מלינים ומצרים על כך שהילדים של היום שומרים על קשריהם באופן שונה – הם נשארים יותר בבית ויושבים בחדר על המחשב, תקועים על הסלולר בשיחות ווטאספ ארוכות וכדומה. על ההורים להבין שהעולם משתנה ואתו גם ילדינו ולכן, חשוב שהן יהיו חשופים לשינוי זה וילמדו כמה שיותר מהר להתנהל בעולם החדש – הטכנולוגי, אחרת ימצאו את עצמם נשארים מאחור.

העתיד הוא טכנולוגי

עד שלא יקרסו כל אמצעי הטכנולוגיה בעולם (או ששליחות קטלנית תתממש באמצעות השתלטות המחשבים על העולם), העתיד הנראה באופן הוא כולו תחת אוריינות טכנולוגית. זה אומר, שגם עתידם המקצועי של ילדינו קשור בטכנולוגיה וחשיפה והיכרות עם העולם הזה מגיל צעיר, יאפשר להם להבין מהר יותר את המתרחש ולהצליח לבנות לעצמם קריירה בתחום. אם גם אתם רוצים להעניק לילדיכם גישה לעולם הטכנולוגי, אנחנו ממליצים על סאמר סקול טכנולוגי, חוג טכנולוגי או קייטנה טכנולוגית, שיעניקו להם את החשיפה הראשונית והכל כך משפיעה לעולם הטכנולוגי.