קשיים בלימודים, קושי בהתנהגות בבית-הספר, שיחות מדאיגות עם ההנהלה של ביה"ס, הערות מהמורים, מהחברים ומהיועצים של בית-הספר, אם כל אלו הם מנת חלקכם כהורים, הרי שסביר להניח שהילד שלכם סובל מלקויות למידה אלו או אחרות, וחשוב כי תדעו שניתן לעזור לו.

חקר המוח, חקר ההתנהגות ותחומים נוספים על קוגניציה, הבנה ולמידה, הובילו את המדע למסקנות חדות ונחרצות על אפשרויות הלמידה האנושיות, הדרך בה אנו מבינים, מטמיעים ומשתמשים בידע. לעיתים ישנה תקלה, הפרעה זו או אחרת ברצף הלמידה של הילד, וגם שלנו המבוגרים. תקלות אלו ניתנות כיום לזיהוי, מיקוד ותיקון דרך שימוש באסטרטגיות שונות ושיטות מתאימות.

תנו לילד שלכם סיכוי לצאת מלקויות למידה

בצורה כמעט אוטומטית נותנים בימינו ריטלין לכל ילד שמתחיל להראות סימנים של חוסר עניין, חוסר מוטיבציה, וירידה בציונים ובעניין בלימודים, עם תיוג מיידי כ"לקוי למידה" מצב זה יוצר תלות ארוכת שנים של ילדים שגדלים לתוך הצורך המתמיד בריטלין בכדי להישאר מרוכזים וללמוד.

רבים מאוד מילדים, ואף ממבוגרים אלו, יוכל להתמודד, ואפילו בקלות, עם החומרים הנדרשים ללימוד בבתי הספר, וזאת בעזרת טכניקות משולבות המתאימות לקושי הספציפי שלהם. שילוב של אסטרטגיות שונות וגישות רבות הבאות לפתור כל אחת בעיה שונה יוצרות מארג יציב וחזק עליו יכול הילד להישען, ולהיפטר מלקויות הלמידה שלו, בכל שלב בחיים.

דוגמא לשיטת עבודה

הצלבות, טכניקה המדברת על חציית קו האמצע של הגוף, היא בעצם טכניקה שנועדה לעורר ולגרות את החיבור והאיזון בין שתי ההמיספרות, החלקים השונים של המוח שלנו. ההמיספרות שלנו מתפתחות בקצבים שונים, גם זו מזו, וגם בין אדם לאדם, ותהליך למידה כפוי פוגם בהתפתחות הטבעית של המוח שבתחילת הדרך, כילדים, מתמקד בלמידה מחיקוי והתבוננות במרחב התלת-ממדי של עולמנו.

כאשר ישנו עיכוב זה בהתפתחות הנוירולוגית, עיכוב שאיש אינו בודק כשהוא מתייג את ילדכם כבעל הפרעות קשב וריכוז ולקויות למידה, לא ניתן להגיע למיצוי הפוטנציאל של הילד. תחילה יש לעודד את המשך ההתפתחות התקינה של התאים בכדי לבסס את הלמידה ברמה הפיסית. הצלבות נעשות תוך שימוש בגוף כדי לעודד את הפעילות בשני צידי המוח, ובכך יוצרות בסיס איתן לפתרון לקויות שונות בלמידה.

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *