גירושין עם ילדים הם תמד דבר מורכב ומסועף, הרבה יותר מאשר פרידה וגירושין בין בני זוג שלא הביאו לעולם ילדים משותפים. מהתחושות הקשות, האשמה והמתח, הדאגה לילדים, ועד לפרטים הטכניים הקטנים ביותר שלפעמים מתערבבים עם הכעס, הכאב והאינטרסים האישיים. בכל הקשור לגירושין או למזונות, הילדים לא מעורבים באופן ישיר, וזו אחריותנו למצוא את הדרך שתהפוך את המסלול הזה לקל ביותר בשבילם, בלי לפגוע בעולמם.

הרבה מאוד נשים בישראל מקבלות תמיכה בגידול הילדים בצורת מזונות. תחום זה של מזונות ילדים התפתח מאוד בעשורים האחרונים, והפך למרחב משפטי מאתגר ומסועף, וזאת עקב השינויים הרבים באורח החיים המודרני, וריבוי ההוצאות על הילדים, מה שמחייב הרבה מאוד מחשבה ותכנון כלכלי לשני הצדדים המעורבים.

מהו משפיע על גובה תשלום מזונות הילדים?

מספר פרמטרים קובעים את גובה תשלום מזונות הילדים, וכל אחד מפרמטרים אלו מורכב מתתי-סעיפים בכדי לנסות ולהקיף כמה שיותר את הסיטואציה הספציפית והאישית של כל זוג פרוד ושל כל ילד במשפחה.

צרכים בסיסיים והכרחיים של הילד, צרכי המחייה החיוניים ביותר, הם (כמעט) תמיד ב-100% מונחים על כתפיו של האב. רמת השתכרותו של האב כמובן תשפיע על הסכום הנדרש, שכן אין המזונות באים כנגד האב, להחלישו כלכלית, אלא בכדי לאפשר לילד לגדול בתנאים האופטימאליים.

רמת השתכרות האם גם נלקחת בחשבון כמובן, וזאת לצד גיל הילד, הצרכים הלא הכרחיים לגידולו, כמו גם רמת החיים אליה הורגל הילד במהלך חייו.

שינויים במזונות

כמו כל דבר בחיים אלו, גם דמי המזונות לילדים יכולים להשתנות. החיים משתנים, ואף בקצב מהיר, והצרכים של הילד משתנים, בהתאם לגיל, שגם הוא, אגב, אחד מאותם הפרמטרים הנלקחים בחשבון בעת חישוב דמי המזונות. ילדים משתנים, וגם דרישות האם משתנות, ואם יכולה לדרוש הגדלה של דמי המזונות.

במקרה ונקבעו מזונות ילדים והאם מגישה בתביעה מסודרת בקשה להגדלת המזונות, נטל ההוכחה הוא עליה, ועליה להמציא הוכחות חותכות וברורות כי התרחש שינוי מהותי והצורך בסכומים גבוהים יותר של מזונות ברור בצורה שלא משתמעת לשתי-פנים.

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *