כל החלטה שקשורה לתינוק מחייבת אחריות רבה. בפרט זה המצב כשבוחרים עגלה. המגוון הרחב מאוד של עגלות תינוק שיש כיום מאפשר לכל הורה למצוא אופציה מותאמת במיוחד עבורו, אבל השפע עלול גם לבלבל. כדי לבחור נכון מוזמנים להיעזר בהמלצות בעמוד זה.

הובלת עגלות תינוק

החלוקה העיקרית של עגלות תינוק היא לעגלות עם שתי ידיות ולעגלות בעלות ידית אחת (שנפרסת כמובן לכל רוחב העגלה). אם לעיתים קרובות יחסית ההורה שמטייל עם התינוק צריך במקביל גם להחזיק פעוט על הידיים, עגלות בעלות שתי ידיות פחות מתאימות בגלל הקושי לנהוג בהן עם יד אחת פנויה. 

קיפול קל ומהיר

עוד דגש חשוב הוא מנגנון הקיפול. במקרים רבים הקיפול של העגלה אחרי השימוש בה מתבצע בתנאים לא נוחים, ולכן מומלץ להעדיף עגלות שאפשר לקפל אותן בקלות ובמהירות. אופציה נוספת היא עגלת תינוק עם "אמבטיה", כלומר עריסה – במקרה כזה תצטרכו לפרק קודם כל את העריסה ורק אז לקפל את העגלה. יחד עם זאת העריסה מספקת לתינוק הגנה טובה יותר, ולכן למי שיולדת בחורף מומלץ כן לשקול עגלה מסוג זה.

משקל העגלה

טווח המשקלים של עגלות תינוק נרחב למדי. יש עגלות שהמשקל שלהן הוא כ-5 ק"ג ויש גם כאלה שמשקלן כפול. למי שגר בקומה שלישית בבניין בלי מעלית כדאי להעדיף את הדגמים היחסית קלים. במקרים אחרים הדגמים הכבדים והיציבים יותר עשויים לספק תמורה גבוהה יותר לכסף.

כושר תמרון

מאפיין משמעותי נוסף של העגלות לתינוקות הוא יכולת התמרון. למרבה הצער המדרכות בחלק גדול מהמקומות חסומות באופן חלקי ולפעמים אפילו באופן מלא. בנוסף מגיעים לפעמים למעברים צרים יחסית, ולכן רצוי לבחור עגלה שנוח לתמרן אותה בלי טלטולים מיותרים.

סוג הגלגלים

עוד שיקול בבחירה הוא סוג הגלגלים של העגלה. אופציה אחת היא גלגלי גומי מלאים באוויר, שהיתרון המרכזי שלהם הוא שיכוך זעזועים מוצלח. האופציה השנייה היא גלגלים יצוקים שהיתרון המרכזי שלהם הוא העמידות לפנצ'רים. הבחירה היא בהתאם למצב המדרכות שעליהן תטיילו. תשתיות טובות מאפשרות בחירה גלגלי גומי וכך ייחסכו מהתינוק זעזועים מיותרים.