הרבה הורים טריים או כאלו שכבר מנוסים בעיצוב חדרי ילדים, בוחרים בכל פעם מחדש להכניס שטיחים לחדרי ילדים ולא בכדי, זוהי החלטה עיצובית שיש לה גם יתרונות נוספים שכבר נפרט עליהם. החשיבות של שטיחים לחדרי ילדים היא גדולה ומדובר על פריט שאף חדר לא יהיה שלם בלעדיו. אז מה הופך שטיחים לפריט כל כך חיוני בחדרים בכלל ובחדרי ילדים בפרט?

שטיחים לחדרי ילדים כאמצעי דקורטיבי

יש המון עיצובים וגדלים שונים של שטיחים לחדרי ילדים, וזו אפשרות נהדרת להשלים את עיצוב החדר שלהם כמרחב מרגיע, מזמין ומהנה. הכנסת צבעים חמים ונעימים בדמות שטיח לחדר הילדים יסייעו לכם להעניק להם תחושת מוגנות בחדר הפרטי שלהם, ולגרום להם להרגיש בנוח בתוכו. אם אתם מתלבטים איזה שטיח יתאים לחדר הילדים בבית שלכם, בדקו מהו הסגנון העיצובי הקיים ונסו להתאים לו שטיח הן בצבע והן בצורה.

שטיחים לחדרי ילדים כמנגנון הגנה מהחלקות

ילדים אוהבים לרוץ ולהשתולל ולרוב הם לא מודעים לסכנות האורבות להן בבלגן. החלקה מרצפה חלקה היא לא אירוע חריג בחדר הילדים וזה יכול לקרות בגלל רצפה חלקה או בעקבות מיץ שנשפך בלי משים. שטיח אמנם יתלכלך מהמיץ או יכסה את הרצפה המבריקה, אך הוא ימנע תאונת החלקה שתוצאותיה יהיו כואבות ומצערות.

שטיחים לחדרי ילדים כמשטח משחק נעים

בעונת החורף ובפרט ובכל ימי השנה האחרים, ילדים אוהבים לשחק על הרצפה. מדוע אם כך לא לאפשר להם משטח נעים לשבת ולשחק עליו במקום שישבו על הרצפה הקרה? שטיחים לחדרי ילדים הם בדיוק הפריט שיהפוך למשטח משחקים נעים ומזמין שכיף לבלות עליו שעות רבות.

שטיחים לחדרי ילדים כהגנה מפני הקור

אם הילדים מתעקשים שלא לגרוב גרביים ורוצים להסתובב יחפים, שטיחים לחדרי ילדים הם דרך מצוינת לדאוג שהרגליים שלהם לא יהיו חשופות לרצפה הקרה באופן ישיר, מה שיכול לחסוך צינון לא רצוי. השטיחים יכולים להיות דקים או עבים יותר בהתאם לבחירה שלכם, ולהגיע במגוון גדלים כך שתוכלו לכסות את כל רצפת החדר, או רק אזור ספציפי בתוכו בו נוהגים הילדים לבלות.